ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

novinky | ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

Novinky SketchUp 2015Největším závazkem pro novou verzi bylo vytvořit a udržet SketchUp rychlý, uživatelsky přátelský a spolehlivý nejen pro Vás ale i Váš počítač! Zde jsou vylepšení, které přináší SketchUp 2015...Pod kapotouNěkteré novinky Vás „praští“ do očí ihned po prvním otevření programu. Jiná vylepšení, na kterých vývojáři pracovali nejednu noc, však zůstávají na první pohled skryty. Ale na ten druhý...


64-bitová verze

Vůbec poprvé nabízí SketchUp 64-bitovou verzi pro Windows a Mac. Jaký je rozdíl mezi 32 a 64-bitovým programem? Zjednodušeně řečeno, 64-bit dovoluje využít větší šířku pásma mezi SketchUpem a aktivní operační paměti počítače – umožní adresovat více jak 4 GB RAM paměti, což se projeví zejména u větších a náročnějších modelů. Z obecného hlediska, zpracování 64 bitové instrukce je v průměru o 30% rychlejší!


Face Finder

Zásadním způsobem jsme zdokonalili a optimalizovali tzv. „Face Finder”, jednu z důležitých částí jádra systému, který dodává SketchUpu jeho „magické“ schopnosti. Face Finder je kód, který běží vždy, když SketchUp automaticky vytvoří plochu z nakreslených hran. Zamyslete se na okamžik nad tím, jak často se to děje... Velkého vylepšení si všimnete zejména u operací jako je „Rozbít“ nebo „Průnik ploch“, obzvláště u velkých modelů.

Rychlé styly

SketchUp 2015 nyní nabízí „Rychlé styly“, které pomohou Váš model vykreslit rychleji. Styly jsou neuvěřitelně silné (a zábavné) funkce ve SketchUpu. Dávají modelu osobitý vzhled, ale některé Vás mohou zpomalit při práci. Pokud budete potřebovat získat co nejlepší výkon, doporučujeme použít právě tyto rychlé styly – poznáte je podle označení v náhledu každého stylu.
Podpora OS

Vzhledem ke všem těmto vylepšením SketchUp 2015 již není podporován operačními systémy Windows Vista, Windows XP and OSX 10.7 Lion a nižší. Více v části systémové požadavky.Nové nástroje a vlastnostiPokud jde o vytváření nových nástrojů pro SketchUp, vždy razíme zásadu navrhnout je tak, abyste při jejich používání měli pocit, že už je znáte roky. Posuďte sami, jak se to povedlo...


Rotující obdélník
SketchUp 2015 oficiálně představuje nový kreslící nástroj „Rotující obdélník“. Přijde vhod vždy, když budete potřebovat nakreslit obdélník, který není v jedné rovině s výchozí červenou, zelenou nebo modrou osou. Je jednoduše geniální! Dovolí Vám snadno vytvořit obdélník libovolně natočený v prostoru a to bez použití úhloměru nebo konstrukčních čar. Neuvěříte, dokud si ho nevyzkoušíte. Vývojáři dodávají, že používání tohoto nástroje je trošku jako jezdit na kole bez držení.


3-bodový oblouk
S novým „3-bodovým obloukem”, u kterého určujete vyboulení (výduť) oblouku pomocí zvolení 3 bodů, máte nyní na výběr celkem 4 odlišné způsoby, jak vytvářet obloukové hrany. 3-bodové oblouky jsou skvělé, když potřebujete, aby oblouk procházel určitými body.


Chytré popisky v modulu LayOut
Přepracovali jsme Popisky (štítky) v modulu LayOut. Nově můžete pohodlně umístit a zarovnat dvou-článkovou (zalomenou) odkazovou čáru popisky. Zásadním vylepšením však je, že text popisky je nyní mnohem „chytřejší“. Po umístění popisky máte možnost si vybrat ze seznamu některou z předvyplněných informací, kterou budete chtít k objektu přičlenit – atributy komponent jako je její název, popis, objem, rozměr plochy, BIM klasifikace,... Tyto informace jsou automaticky přebírány z modelu SketchUpu a automaticky se v LayOutu aktualizují, jakmile dojde ke změně na modelu SketchUpu.


Polygon

Byl vylepšen nástroj Polygon, který nyní umožňuje snadno vytvořit polygon pomocí kružnice opsané nebo vepsané stiskem modifikační klávesy (Ctrl v systému Microsoft Windows, Option na Mac OS X).


Export PNG a TIFF

Pro Export do formátu PNF a TIFF byla přidána možnost exportovat tyto obrázky s průhledným pozadím (pouze Windows).


Materiály

Na panelu Materiály byla přidána možnost smazat/odstranit všechny materiály na modelu najednou.


64-bit i LayOut a Style Builder

V 64-bit verzi není k dispozici jen SketchUp, ale i LayOut a Style Builder! A to jak Microsoft Windows, tak pro Mac OS X. Stále je však k dispozici také 32-bitová verze.


Kontrola pravopisu

Do modulu LayOut 2015 byla přidána kontrola pravopisu. Tato vlastnost je dostupná pouze na počítačích s operačním systémem Windows 8 a 8.1. Pro jiné verze Windows není podporována. Mac už zná tuto funkci minulé verze.Další změny a vylepšeníPři přípravě této verze jsme si vyhrnuli rukávy, aby se nám podařilo zlepšit věci, které ovlivňují to, jakou budete mít chuť si SketchUp vyzkoušet, pořídit a dlouhodobě používat...


30-denní zkušební doba
Každé stažení instalace SketchUpu 2015 začíná 30-denní zkušební dobou pro vyzkoušení všech jeho základních i pokročilých vlastností bez omezení (zkušební doba bývala 8 hodin aktivního používání; nyní jsme rádi, že budete mít více času vyzkoušet vše, co SketchUp nabízí!)


Licencování SketchUp Pro
Proces autorizace a licencování SketchUp Pro je nyní příjemnější než Vaše nejmilejší servírka v oblíbeném baru. :-) Jednotné licenční kódy pro SketchUp 2015 můžou být navíc používány nezávisle na platformě jak pro Mac, tak Windows počítačích. A co podnikové a síťové licence? I zde byl výrazně zjednodušen postup díky cloudovému řešení.


Import IFC formátu
Díky možnosti Importu IFC formátu do SketchUp 2015 dostává uživatel jasný signál, že je třeba to s celosvětovým trendem (BIM) začít myslet vážně. Jedná se již o druhou verzi v řadě, ve které jsme posílili možnosti informačního modelování a umožnili výměnu informací mezi SketchUpem a dalšími "BIM" aplikacemi v obou směrech. Také jsme vybrousili nástroj Klasifikátoru, který nyní poskytuje jednodušší způsob, jak vymazat typy klasifikace a umožňuje exportovat další druhy standardů (IfcProject, IfcSite, IfcBuilding, IfcBuildingStorey, IfcSpace, IfcFooting).


Vylepšení Ruby API
Přidali jsme spoustu nových Ruby API vlastností, které pomáhají vývojářům pluginů (rozšíření) pro SketchUp vytvářet nástroje, kterými mohou řídit hladiny, řezy, klasifikaci a další dlouhou řadu budoucích nástrojů pro stavebně informační modelování.


Novinky v následných verzích SketchUp:
Co je nového ve SketchUp PRO 2024 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2023 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2022 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2021 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2020 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2019 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2018 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2017 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2016 CZ

Novinky v předchozích verzích SketchUp:
Co je nového ve SketchUp PRO 2014 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2013 CZ


Všechny nové nástroje SketchUpu, včetně výkresového modulu LayOut, můžete vyzkoušet v trial verzi, která se nachází v sekci Ke stažení.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů