ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | služby | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

MateriályMateriály ve SketchUpu jsou obecné bitmapové obrázky, které se dají získat např. stažením z internetu ze stránek jednotlivých výrobců a dodavatelů, naskenováním z katalogu nebo prostým vyfotografováním skutečného povrchu pomocí digitálního fotoaparátu, atd.
Tyto obrázky, v CAD systémech často nazývaných Textury, lze ve SketchUpu “přeměnit” na Materiály pro SketchUp, nastavit jim potřebné parametry jako např. reálné měřítko, barevný odstín, pojmenovat je a uložit do knihovny pro další použití.

Užitečné informace pro práci s Materiály ve SketchUpu se můžete dozvědět v sekci

Tipy&Triky

.
Konkrétně materiálům se věnuje článek: Možnosti úprav textur ve SketchUpu.


Rozšiřující materiály pro SketchUp

Ve spolupráci s tuzemskými výrobci postupně vzniklo několik kolekcí textur obsahujících materiály z vzorkovníků firem Trachea, Kronospan, Egger, atd… Další kolekce v návaznosti na zájem uživatelů průběžně vznikají. Některé z těchto knihoven jsou dodávány jako bonus k zakoupené licenci SketchUpu Pro a k dispozici jsou v Uživatelské sekci, některé je možné volně stáhnout v sekci Ke stažení.


Materiály CZ (bonus)
Obsahuje původní kompletní kolekci materiálů, která je součástí základní instalace SketchUp 2020. Rozdíl je však v lokalizaci - počeštěny jsou všechny základní skupiny (barvy, cihly, dlaždice, kov, kámen, koberce a látky, ploty, rolety, střechy, vegetace, šrafovací vzory,...), pro usnadnění orientace v knihovně. Materiály CZ jsou součásti české lokalizace pro SketchUp Pro 2020.Dekory dřeva - kolekce Démos (bonus)
Ve spolupráci s firmou Démos trade postupně vznikaly knihovny známých českých výrobců Kronospan, Trachea, Egger (folie a dekory dřeva, pracovní kuchyňské desky,... přes 180 materiálů), včetně řady Egger ZOOM (fantasy, uniwhite, woodgrain ...dalších cca 250 materiálů).

Egger
Kronospan
Fantasy
Uni White
Woodgrain


Kachle - Hein (bonus)
Knihovna materiálů obsahuje sérii jedenácti nejžádanějších barevných odstínů kachlí tradičního českého výrobce (cotto, šarlatová, burelová, terakota, olivová, sahara,… více než 400 kachlí).Glazury kachlů - MK Profi
Soubor glazur českého výrobce keramických kachlů doplňuje knihovnu 3D modelů, kterou můžete stáhnout na samostatné stránce komponenty pro SketchUp, zahrnuje cca 60 materiálů od tradičních a léta používaných glazur s hlubokým leskem (lahvová zelená, lahvová hnědá) až po dnes velice žádané a moderní matné glazury s efektem (šedá a zelená granit, cotto, gobi atd.).Dezény dřeva - BMB Ždánice
Knihovna materiálů českého výrobce postelí, ložnic a bytového nábytku obsahující barevné varianty výrobní řady Line, doplněné o dekorační folie. Samotné kusy nábytku jsou k dispozici ke stažení mezi komponentami.eXtra materiály (bonus)
Pestrá sbírka materiálů z nejrůznějších oblastí připravených pro SketchUp. Od kamenných a cihlových zídek přes chodníky a dlažbu, trávu, dřevo, parkety, mulč, kůži, korek, rolety, luxfery, koberce až po vnitřní nebo vnější omítky... více než 700 vybraných textur.Jak přidat nové knihovny do SketchUp 2015 až 2020?

Tyto kolekce materiálů můžete přidat do Vaší instalace SketchUp 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 nebo 2020 podobným způsobem jako např. u 

komponent pro SketchUp

.
Po stažení knihovny stačí obsah zip archivu nakopírovat do složky Materials na Vašem počítači - standardně:

C:\Program Files\SketchUp\SketchUp 2015\Materials - pro SketchUp 2015 nebo
C:\Program Files\SketchUp\SketchUp 2016\Materials - pro SketchUp 2016 nebo
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2017\SketchUp\Materials - pro SketchUp 2017
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2018\SketchUp\Materials - pro SketchUp 2018
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2019\SketchUp\Materials - pro SketchUp 2019
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2020\SketchUp\Materials - pro SketchUp 2020

Poznámka: Složka "ProgramData" je ve výchozím nastavení Windows skrytá. Pro zobrazení této složky je třeba na založce Zobrazení v Průzkumníku Windows zaškrtnout volbu Skryté položky.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, můžete se obrátit na naši technickou podporu.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů