ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

novinky | ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

SketchUp Studio 2024
Co je SketchUp Studio? To jsou skvěle vypadající návrhy s podporou dat.

Zefektivněte své stávající pracovní postupy a dosavadní návyky a posuňte své návrhy vpřed díky možnosti importu tzv. „mračna bodů“ (point cloud) přímo do SketchUpu. Modelujte přímo v tomto mračnu bodů pro zajištění maximální přesnosti.

Případně již existující 3D model vytvořený v některém z BIM systémů jako je např. Autodesk Revit importujte pomocí specializovaného vestavěného importéru, který optimalizuje načtenou geometrii a současně zachovává veškeré detaily včetně instancí komponent, značek/hladin, řezů, atd. s možností dále tento model efektivně editovat.

Následně prezentujte své návrhy od těch koncepčních až po profesionální fotorealistické a vytvářejte snadno a rychle působivé vizuální podklady. A sdílejte své výstupy včetně anotací a výkresů v jedné robustní platformě.


SketchUp Studio - skvěle vypadající návrhy s podporou dat

(pro zvětšení klikněte na obrázek)SketchUp Studio sdružuje veškeré možnosti a nástroje SketchUp Pro, V-Ray pro SketchUp, Revit ImportérScan Essentials do jedné velmi silné a komplexní aplikace, což umožňuje zefektivnit a obohatit svoji práci více než kdykoliv předtím.

SketchUp ProTuto část Studia není třeba dlouze představovat. SketchUp Pro zahrnuje aktuálně nejrozšířenější 3D modelář světa ať už v jeho desktopové verzi nebo jako online aplikaci SketchUp pro Web, dále modul LayOut pro přípravu výstupů a výkresů, Style Builder pro osobitější vzhled Vašich návrhů.

Dále jsou součástí prohlížeče SKP modelů SketchUp Viewer a SketchUp Viewer VR pro rozšířenou a virtuální realitu ať už pro nejpoužívanější náhlavní soupravy (HTC, Oculus, Hololens,…) nebo na mobilní platformě (Android, iOS), Trimble Connect dovolující ukládat a sdílet své projekty do cloudu nebo PreDesign pro klimatický průzkum na základě zeměpisného umístění.

Nezastupitelné místo mají i Extension Warehouse s obsahem často velmi užitečných rozšiřujících pluginů pro SketchUp a 3D Warehouse jako "bezedné" skladiště 3D modelů k dispozici zdarma pro doplnění a zrychlení práce pro Vaše projekty.

Možná to bylo trochu nošení dříví do lesa. Ostatně podrobnější informace o SketchUpu Pro naleznete zde na samostatné stránce, včetně novinek SketchUp Pro / Studio 2024.

V-Ray pro SketchUpDnes již fenomén v oblasti profesionálních fotorealistických vizualizací. Jeho síla je v potenciálu dosáhnout na běžné uživatelské úrovni prvotřídní kvality výsledků bez kompromisů.

Dalším benefitem je 100% integrace do prostředí SketchUpu a tím možnost ihned prezentovat své nápady v reálném čase v modulu V-Ray Vision. K dispozici je integrovaná knihovna vysoce kvalitních a fyzikálně přesných materiálů (cihly, kámen, dřevo, sklo, kov, atd.) nebo nově zpřístupněný 3D obsah Chaos Cosmos (něco jako 3D Warehouse pro SketchUp) zahrnující stovky pečlivě optimalizovaných a pro okamžitý rendering připravených 3D modelů pro exteriér i interiér.


V-Ray pro SketchUp - real-time i fotorealistické vizualizace v jednom

(pro zvětšení klikněte na obrázek)
A když máte vše připraveno, můžete nechat spočítat (renderovat) finální fotorealistické snímky blížící se fotografii ve vysokém rozlišení nebo v 360 stupňovém panoramatickém výstupu pro virtuální prohlídku.
Přímo v okně hotového renderovaného obrázku můžete aplikovat postprodukční úpravy počínaje vyvážením bílé, expozicí či kontrastem až po pokročilé barevné korekce, LUT filtry a další efekty.

Podstatně vice informací o jednotlivých vlastnostech a nových možnostech aktuální verze včetně několika krátkých videoukázek naleznete na samostatné stránce V-Ray 6 pro SketchUp.

Scan Essentials pro SketchUpNechceme to označit přímo za malou revoluci, ale pro zpracování projektů a modelů v oblasti architektury, inženýringu a stavebnictví (AEC) se jedná o hodně silný nástroj, který může významně obohatit dosavadní postupy práce.

Podobně jako nástroj PreDesign nebo Přidat Geo-umístění, tak i Scan Essentials nachází své uplatnění zejména v ranné části projektu. Umožňuje načíst tzv. mračno bodů (point cloud) získaných např. z 3D skeneru nebo podobného zařízení a následně tyto data prohlížet a využít je pro rychlejší modelování přímo ve SketchUpu pomocí jeho nativních nástrojů.


Scan Essentials - podpora práce s mračnem bodů ve SketchUpu

(pro zvětšení klikněte na obrázek)
Možnost využití nástrojů pro import, zobrazení a modelování přímo na mračně bodů v systému SketchUp Vám dává solidní základ pro vytvoření 3D modelu tak snadno a rychle jak jen to je možné. Ať už provádíte dodatečné úpravy nebo vytváříte zcela nové řešení, nemusíte začínat od nuly. :)Klíčové vlastnosti Scan Essential v bodech:

  • Importujte data z nejrůznějších zařízení od mobilu přes drony až po profesionální 3D skenery

  • Modelujete přímo na „mračně bodů“ pro přesné výsledky

  • Upravte si barvu a průhlednost pomocí intuitivního nástroje Point Cloud Manager

  • Porovnejte svůj model s mračnem bodů a zajistěte tak přesnost modelu pomocí nástroje Inspection

  • Pomocí funkce Clipping Box můžete oříznout mrak bodů a zaměřit se na konkrétní části projektu

  • Manipulujte snadno mračnem bodů pomocí nástroje Otočit a Posunout

  • Současně prohlížejte skenovaná data i svůj 3D model

  • Načítejte i velmi velká mračna bodů bez zpomalení Vašeho modelu SketchUp

  • Využijte integraci LayOut pro export modelu i mračna bodů pro tvorbu 2D dokumentace


Raději se koukáte než čtete? Podívejte se tedy na cca 10 minutové video, jak funguje Scan Essentials v praxi:

Podporovány jsou všechny nejběžnější typy formátů (E57, RWP, LAZ, TZF, LAS nebo PLY). Data je tak možné získat jak s využitím k tomu určených profesionálních 3D laserových skenovacích zařízení, dronů a podobně, ale také například pomocí chytrých mobilních zařízení jako jsou smartphony nebo tablety a vhodné aplikace s podporou PLY formátu. Nepřesnějších výsledků je možné dosáhnout se zařízeními, které zahrnují podporu laserového ostření pomocí LIDARu (některé modely iPhone 12 a novější nebo iPad Pro).


Scan Essentials - práce s mračnem bodů přímo ve SketchUpu

(pro zvětšení klikněte na obrázek)
Po provedení několika testů na menších i větších souborech jsem byl příjemně překvapen, jak svižně byl načten i soubor o velikosti více než 800 MB (je připojen jako reference a nezvětšuje tak velikost souboru) a jak hladce jsem s mračnem bodů v tomto souboru ve SketchUpu otáčel!Od uvedení SketchUpu verze 2023 zahrnuje předplatné produktu SketchUp Studio vedle všech uvedených modulů SketchUp Pro, rozšíření V-Ray pro SketchUp a Scan Essential, nově také Revit Importér umožňující optimalizovaným způsobem importovat projekty Autodesk Revit (*.rvt). Porobnější informace o Revit Importéru naleznete na samostatné stránce věnované novinkám SketchUp 2023.

Pozor! SketchUp Studio, resp. jeho součásti Scan Essential a Revit Importér jsou jako rozšiřující pluginy kompatibilní pouze s operačním systémem Windows (nefunguje Mac OS).Pokud budete mít zájem o jakékoliv podrobnější informace nebo si budete chtít funkce SketchUp Studia sami na vlastních datech otestovat, můžete se na nás obrátit buď pomocí poptávkového formuláře nebo nás kontaktovat přímo na uvedených spojeních.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů