ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | služby | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

SketchUp FreeSoučasně s vydáním SketchUp Pro verze 2018 bylo oznámeno uvedení do ostrého provozu také volně dostupné verze s názvem Sketchup Free.

Verze Free je určena pro všechny, kteří nemají ambice stát se profesionály a nepotřebují nebo nehledají program pro práci (komerční využití), ale mají chuť si vyzkoušet a postupně se zdokonalovat v kreslení ve 3D (pro zábavu, osobní a hobby využití). Spuštěna byla zhruba po ročním testování, během kterého zlepšila svoji rychlost, stabilitu i funkčnost.

A protože toto kreslení má být opravdu pro každého, spouští se SketchUp Free přímo z webového prohlížeče. Bez nutnosti instalace! Svojí koncepcí však vychází z jádra desktopové verze 3D modeláře SketchUp.
Právě na základě myšlenky „3D pro každého“ a zodpovědnosti za to, aby všem potenciálním zájemcům bylo umožněno proměňovat své nápady v realitu, vznikla tato volně dostupná a bezplatná aplikace, která má pro začínajícího uživatele následující výhody:


  • je snadnější na naučení a jednodušší na používání. Laik nebo amatér (neprofesionál) nepotřebuje stovky tlačítek a desítky rozbalovacích nabídek pro 3D kreslení.

  • je přístupnější všem a všude. Nezávislá na aktuálním výkonu a konfiguraci vlastního PC nebo notebooku (na rozdíl od systémových požadavků desktop verze). Dokonce i uživatelé Chromebooku nebo Linuxu mohou spustit aplikaci SketchUp Free na libovolném zařízení vybaveném internetovým prohlížečem podporujícím technologii WebGL.

  • je „bezverzová“. To znamená, že je aktualizována průběžně a uživatelé mají jistou, že vždy používají vždy tu nejnovější verzi.

  • má podporu cloudové služby Trimble Connect (známou z verze SketchUp Pro), takže uživatelské projekty jsou ve výchozím nastavení ukládány na web a jsou automaticky zálohovány. Pokud tedy používáte aplikaci Trimble Connect pro správu souborů SketchUp, Vaše práce zůstává v aktuální podobě dostupná z libovolného desktopového, webového nebo mobilního zařízení.


Ikony nástrojů pro kreslení a úpravy vlevo, panely s komponentami, materiály a dalšími nabídkami vpravo a uprostřed okno Trimble Connect pro správu a organizaci projektů. To je přehledné prostrědí SketchUp Free.

(budete přesměrováni na stránku sketchup.com, kde stačí kliknout na modré tlačítko Start Modeling.)
Co se stalo s verzí SketchUp Make?SketchUp Make je nadále k dispozici Ke stažení na našich webových stránkách.

Do budoucna však nebude pro vývojáře SketchUp desktopová verze pro volně dostupné 3D modelování prioritou. SketchUp Make nebyl od verze 2017 aktualizován a nejsou již plánovány další aktualizace ani v budoucnu. Plně jej nahradila webová verze, která je vývojáři dále průběžně aktualizována a vylepšována.

Uživatelé verze SketchUp Make však mohou nadále zdarma využivat program pro práci (tedy při dodržení licenčních podmínek spíše pro zábavu a hobby využití) v poslední dostupné verzi.Přechod na webový prohlížeč do budoucna lépe podporuje myšlenku, že více lidí může získat snadný přístup, učit se a osvojit si 3D kreslení. A o to u free verze přece běží... 😊
SketchUp - 3D pro každéhoDomácí kutilové, fandové a nadšenci, amatérští tvůrci čehokoliv... od přípravy stavby příbytku pro svého domácího mazlíčka až po precizní práci při tvorbě papírové vystřihovánky... Všichni tito lidé se shodují, že SketchUp Free (Make) je nejjednodušší a nejzábavnější volně dostupný 3D kreslící nástroj na světě.

Jsme přesvědčení, že po vyzkoušení budete také souhlasit. :-) 

Bouda pro celoroční "bydlení" fenky německého ovčáka


 


Papírová vystřihovánka - Rám pro hasičský vůz Tatra 815-7Stáhnout instalaci SketchUp Make můžete v sekci Ke stažení. Přečtěte si prosím pozorně licenční ujednání. Licence je určena výhradně pro osobní a hobby použítí. Není určena pro komerční účely.

Domníváte se, že byste potřebovali spíše SketchUp Pro? Podívejte se na podrobné porovnání vlastností.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů