ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | služby | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

SketchUp FreeSoučasně s vydáním SketchUp Pro verze 2018 bylo oznámeno uvedení do ostrého provozu také volně dostupné verze s názvem Sketchup Free.

Verze Free je určena pro všechny, kteří nemají ambice stát se profesionály a nepotřebují nebo nehledají program pro práci (komerční využití), ale mají chuť si vyzkoušet a postupně se zdokonalovat v kreslení ve 3D (pro zábavu, osobní a hobby využití). Spuštěna byla zhruba po ročním testování, během kterého zlepšila svoji rychlost, stabilitu i funkčnost.

A protože toto kreslení má být opravdu pro každého, spouští se SketchUp Free přímo z webového prohlížeče. Svojí koncepcí však vychází z jádra 3D modeláře SketchUp.
Právě na základě myšlenky „3D pro každého“ a zodpovědnosti za to, aby všem potenciálním zájemcům bylo umožněno proměňovat své nápady v realitu, vznikla tato volně dostupná a bezplatná aplikace, která má pro začínajícího uživatele následující výhody:


  • je snadnější na naučení a jednodušší na používání. Laik nebo amatér (neprofesionál) nepotřebuje stovky tlačítek a desítky rozbalovacích nabídek pro 3D kreslení.

  • je přístupnější všem a všude. Nezávislá na aktuálním výkonu a konfiguraci vlastního PC nebo notebooku (na rozdíl od systémových požadavků desktop verze). Dokonce i uživatelé Chromebooku nebo Linuxu mohou spustit aplikaci SketchUp Free na libovolném zařízení vybaveném internetovým prohlížečem podporujícím technologii WebGL.

  • je „bezverzová“. To znamená, že je aktualizována průběžně a uživatelé mají jistou, že vždy používají vždy tu nejnovější verzi.

  • má podporu cloudové služby Trimble Connect (známou z verze SketchUp Pro), takže uživatelské projekty jsou ve výchozím nastavení ukládány na web a jsou automaticky zálohovány. Pokud tedy používáte aplikaci Trimble Connect pro správu souborů SketchUp, Vaše práce zůstává v aktuální podobě dostupná z libovolného desktopového, webového nebo mobilního zařízení.


Ikony nástrojů pro kreslení a úpravy vlevo, panely s komponentami, materiály a dalšími nabídkami vpravo a uprostřed okno Trimble Connect pro správu a organizaci projektů. To je přehledné prostrědí SketchUp Free.

(budete přesměrováni na stránku sketchup.com, kde stačí kliknout na modré tlačítko Start Modeling.)
Co se stalo s verzí SketchUp Make?SketchUp Make je nadále k dispozici Ke stažení na našich webových stránkách.

Do budoucna však nebude pro vývojáře SketchUp desktopová verze pro volně dostupné 3D modelování prioritou. SketchUp Make nebyl aktualizován na verzi 2018, 2019, 2020, 2021 ani 2022 a nejsou plánovány další aktualizace ani v budoucnu. Uživatelé verze SketchUp Make však mohou nadále zdarma využivat program pro práci (tedy pro dodržení licenčních podmínek spíše pro zábavu a hobby využití) v poslední dostupné verzi.Přechod na webový prohlížeč však do budoucna lépe podporuje myšlenku, že více lidí může získat snadný přístup, učit se a osvojit si 3D kreslení. A o to u free verze přece běží... 😊
SketchUp - 3D pro každéhoDomácí kutilové, fandové a nadšenci, amatérští tvůrci čehokoliv... od přípravy stavby příbytku pro svého domácího mazlíčka až po precizní práci při tvorbě papírové vystřihovánky... Všichni tito lidé se shodují, že SketchUp Free (Make) je nejjednodušší a nejzábavnější volně dostupný 3D kreslící nástroj na světě.

Jsme přesvědčení, že po vyzkoušení budete také souhlasit. :-) 

Bouda pro celoroční "bydlení" fenky německého ovčáka


 


Papírová vystřihovánka - Rám pro hasičský vůz Tatra 815-7Stáhnout instalaci SketchUp Make můžete v sekci Ke stažení. Přečtěte si prosím pozorně licenční ujednání. Licence je určena výhradně pro osobní a hobby použítí. Není určena pro komerční účely.

Domníváte se, že byste potřebovali spíše SketchUp Pro? Podívejte se na podrobné porovnání vlastností.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů