ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

novinky | ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

KomponentyKomponenta ve SketchUpu je sdružená geometrie (čáry, oblouky, plochy,...) definovaná jako jednotka, která může být řízena jako celek. Komponenty jsou podobné skupinám, ale jsou upraveny tak, aby s nimi mohlo být nakládáno opakovaně a jsou lépe a snadněji sdíleny v jiných dokumentech nebo s jinými uživateli.

Základní kolekci komponent naleznete po instalaci přímo ve SketchUpu. Další komponenty jsou k dispozici v galerii 3D Warehouse. 3D Warehouse je on-line skladiště modelů od uživatelů SketchUpu z celého světa! Vzhledem k velké oblibě SketchUpu zde najdete modely téměř všeho, na co si vzpomenete. Vlastní "výtvor" sem může uložit každý a každý si také může cokoliv stáhnout a použít. Je proto přirozené, že někdy zde narazíte na špičkové, propracované a bezchybné modely a jindy naopak spíše na začátečnické pokusy nových, ale o to více nadšených uživatelů, kteří se chtějí se svojí prvotinou pochlubit a které si třeba vyžádají nějaké úpravy, aby byla komponenta zcela podle Vašich představ... 😊


Rozšiřující komponenty pro SketchUp

Níže naleznete knihovny komponent, které byly vytvořeny na základě podnětů uživatelů, nebo které vznikaly přímo ve spolupráci s jednotlivými výrobci.
Některé z těchto knihoven jsou dodávány jako bonus k licenci SketchUp Pro - k dispozici v Uživatelské sekci, některé z nich jsou volně dostupné v sekci Ke stažení.


Kancelářský sedací nábytek - LD Seating (2. část) (download)
Další dávka 3D modelů kancelářského a sedacího nábytku od známého českého výrobce. Tentokrát obsahuje řady konferenčních a jednacích židlí sérií Delta, Flexy, Why, GO!, Fly, Sunrise, Harmony a Harmony Pure a dále kancelářská křesla serie Club a Relax. Tato druhá část čítá téměř 150 detailních realistických modelů (celková velikost více než 620MB) zpracovaných jako komponenty pro SketchUp vč. přiřazených materiálů. (více info...)Kancelářský sedací nábytek - LD Seating (1. část) (download)
Knihovna realistických 3D modelů předního českého výrobce kancelářského a sedacího nábytku zahrnující řady kancelářských křesel Meeting Port, Open Port a Flexi Lounge, několik designových stolů a konferenčních a jednacích židlí řady Element, Juno, Oslo, Pluto, Web Omega, Zeta i velmi úspěšnou sérii Dream a Dream +. Jedná se o první část, čítající cca 215 modelů (více než 680MB) zpracovaných jako komponenty pro SketchUp včetně přiřazených materiálů v detailech vhodných i pro použití ve fotorealistických vizualizacích. (více info...)Svítidla - LAMPSHADO (DK) (download)
Jedná se o miniknihovnu designových origami skládaných stínidel lamp a světel v několika různých grafických vzorech, rozměrech a provedeních. Prvky jsou formou tzv. dynamických komponent doplněny o průvodní texty v CZ a EN jazyce s možností prokliku na stránky výrobce pro podrobnější informace. (více info...)Čalouněné sedací soupravy - Duchoň (DK) (download)
V úzké spolupráci s výrobcem byla vytvořena knihovna více než 80ti modelů série TERST. Prvky jsou připraveny jako tzv. "dynamické komponenty" (DK), obsahující podrobnější informace a umožňující seznámit se s různými polohovatelnými funkcemi (podhlavníky, relaxační křesla, rozklady na lůžko) jako je tomu u reálných modelů. Knihovna obsahuje samostatné elementy i ukázkové sestavy. Prvky jsou vybaveny 2D hladinou s vnějším obrysem tvaru pro rychlé a přesné umístění nebo sestavení vlastní sedací soupravy na míru. (více info...)Kancelářské židle a sedací nábytek - RIM CZ (download)
Nejen pro interiérové designéry může být užitečná knihovna českého výrobce kancelářských židlí RIM CZ. Knihovna obsahuje celkem 65 3D modelů z produktových řad Anet, Tania, Wooden Table, Modular 2 nebo v letošním roce dvojnásobně oceněná řada Tea. Pro snadnější umísťování prvků, které se skládají stavebnicově k sobě (zejména Modular 2), jsou modely vybaveny 2D hladinou s obrysem vnějšího půdorysu. (více info...)Kuchyně (bonus)
Na základě vytipování z řad uživatelů byla zpracována knihovna obsahující nejčastěji používané spodní, horní a vysoké skříňky pro návrh kuchyně. Najdete zde sady tvarů dvířek a dalších kuchyňských doplňků jako jsou úchytky, dřezy, spotřebiče, atd... téměř 300 prvků.Sanita - Jika (bonus)
Vybraný sortiment známého výrobce sanitární keramiky. Vany, sprchové vaničky, klozety závěsné, stojící, kombinační, bidety, urinály, sloupky, umyvadla zápustná, polozápustná, rohová, speciální,...Krbové vložky (bonus)
Jednoduchá a datově optimalizovaná knihovna krbových vložek, které se při vkládání automaticky natáčí podle orientace stěny nebo plochy, do které májí být usazeny.Kamna a krbové vložky - Romotop (DK) (download)
Aktualizovaná a významně rozšířená knihovna obsahuje více než 100 kusů modelů krbových kamen (28 sérií), téměř 40 krbových vložek (řady Design, Dynamic, Heat) a cca 20 kusů příslušenství (roury, kolena, podstavné plechy, revizní dvířka, atd.). Knihovny jsou vytvořeny jako "inteligentní" dynamické komponenty, s pohyblivými nebo zaměnitelnými díly. (více info...)
Tipy pro práci s modely a možnosti nastavení jsou detailněji popsány v přiloženém Newsletteru.Šamotové výrobky - P-D Refractories group (download)
Ve spolupráci s výrobcem vznikla ucelená knihovna šamotových výrobků pro návrhy staveb krbů a kamen. Knihovna obsahuje výrobní sortiment Desek (dle rozměrů), Lisovaný šamot, Tažený šamot, systém Quickbricks a Sestavy.Krbové vložky a kamnová dvířka - Hoxter (DK) (download)
Na základě technických podkladů výrobce vznikla knihovna teplovzdušných a teplovodních krbových vložek, kamnových dvířek, krycích i stavěcích rámů, vč. drobného příslušenství. Prvky jsou zpracovány jako "dynamické komponenty" (DK), obsahují podrobnější informace a umožňují otvírat nebo pohybovat jednotlivými díly. Pro snadnější manipulaci jsou vybrané prvky, např. rámy, vybaveny pomocmými uchopovacími body. (více info...)Krbové vložky - Austroflamm, HESTIA CZ (download)
Nejen pro kamnáře může být užitečná knihovna krbových vložek rakouského výrobce, kterou na českém trhu zastupuje společnost Hestia CZ. Knihovna obsahuje více než 40 3D modelů. Vložky jsou zpracovány včetně rámu a HMS boxu, které jsou umístěné do samostatných hladin a je tedy možné je podle potřeby jednoduše zapnout nebo vypnout. (více info...)Kachle - MK PROFI (download)
Knihovna zahrnuje Široký sortiment kachlů dodávaných českým výrobcem. Skládá se z desítek druhů vzorů včetně velkého množství rohů, říms, pásků a doplňků. Celkem obsahuje více než 370 kusů rozdělených do 26 sérií, které se dodávají v mnoha barevných odstínech glazur základního vzorníku. Tyto glazury jsou na samostatné stránce materiály pro SketchUp rovněž dostupné ke stažení. 3D modely komponent jsou uzpůsobené pro automatické načítání do pluginu 3E Catalog pro SketchUp, díky čemuž je možné snadno získat informace o počtech kusů, použitých glazurách, velikosti plochy, atd. (více info...)Nábytek - BMB Ždánice (download)
Knihovna nábytku zaměřená především na sortiment postelí a ložnic, doplněný bytovým nábytkem. Řada prvků je nyní zpracována jako dynamické komponenty, umožňující rozložení sedaček, vysunutí zásuvek, úložných prostor postelí, otevření skříní, atd… cca 150 prvků. Existující materiálové varianty naleznete jako samostatnou knihovnu mezi materiály pro SketchUp.Dřevovýroba (bonus)
Hoblovky, brusky, frézky, soustruhy, spárovačky, dlabačky, stoly, vysavače, kompresory, pily kotoučové, lupenkové, páskové, pokosové a další nezbytné vybavení stolařské dílny...eXtra Komponenty (bonus)
Rozšířená kolekce nejčastěji používaných knihovních prvků z oblasti architektury, zařízení interiérů, filmu, dopravy, postav, konstrukcí, strojních zařízení, venkovní architektury, symbolů, tvaru, atd... vice než 4000 prvků.Jak přidat nové knihovny do SketchUp 2015 až 2024?

Rozšiřující knihovny komponent si můžete přidat do Vaší instalace SketchUp 2015 až SketchUp 2023 obdobným způsobem jako např. u 

materiálů pro SketchUp

.
Po stažení knihovny stačí obsah zip archivu zkopírovat do složky Components na Vašem počítači - standardně:

C:\Program Files\SketchUp\SketchUp 2015\Components - pro SketchUp 2015
C:\Program Files\SketchUp\SketchUp 2016\Components - pro SketchUp 2016
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2017\SketchUp\Components - pro SketchUp 2017
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2018\SketchUp\Components - pro SketchUp 2018
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2019\SketchUp\Components - pro SketchUp 2019
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2020\SketchUp\Components - pro SketchUp 2020
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2021\SketchUp\Components - pro SketchUp 2021
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2022\SketchUp\Components - pro SketchUp 2022
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2023\SketchUp\Components - pro SketchUp 2023
C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 2024\SketchUp\Components - pro SketchUp 2024
Poznámka: Složka "ProgramData" je ve výchozím nastavení Windows skrytá. Pro zobrazení této složky je třeba na založce Zobrazení v Průzkumníku Windows zaškrtnout volbu Skryté položky.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, můžete se obrátit na naši technickou podporu.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů