ArCon CADsys DataCAD SketchUp

  

...Váš partner pro dodávky
CAD systémů pro 3D návrhy,
modely, projekty a vizualizace

Artlantis CADsys DataCAD SketchUp 3D

3D SketchUp ArCon V-Ray DataCAD

CADsys ArCon Renderin Artlantis 3D

ke stažení | tipy & triky | školení & podpora | služby | poptávka | kontakt

CAD systémy:SketchUp
plugin Render[in]
plugin V-Ray
další pluginy
Artlantis
ArCon
DataCADNajdete nás také
na Facebooku!

Novinky SketchUp 2013V nové verzi SketchUpu 2013 jsme se zaměřili na dvě základní témata - udělat výkresový modul LayOut ještě silnějším a výkonnějším a vybudovat “ekosystém”, který usnadní milionům uživatelům SketchUpu najít a používat pluginy, doplňky a rozšíření, které využijí ke zefektivněni své práce...


Úložiště rozšiřijících pluginů - Extension Warehouse
Co kdyby vyhledávání a přidávání nových pluginů do SketchUpu bylo stejně jednoduché, jako instalace aplikace do Vašeho smartphonu? Ve verzi 2013 jsme vytvořili SketchUp přesně takový, jaký chcete, aby byl. Potřebovali byste nějaký speciální nástroj? Je tu poměrně velká šance, že už ho někdo vytvořil. Nyní můžete vybírat, stahovat a instalovat pluginy a rozšíření bez toho, abyste museli opustit SketchUp. Všechny užitečné pluginy na jednom místě – to je zcela nové úložiště rozšiřujících pluginů!

Šrafovací vzory
Používáte řezy? Nyní můžete vyplnit libovolné plochy v LayOut různými šrafovacími vzory. Vyberte si z velké knihovny standardizovaných stavebních materiálů nebo si vytvořte své vlastní. Vzory lze natáčet do potřebných úhlů, měnit jejich měřítko nebo použít tak jak jsou. Můžete dokonce kombinovat šrafovací vzory s barevnými výplněmi a vytvářet tak nekonečné množství variant.

Vícenásobné kopírování - pole
Určitě víte, že SketchUp umožnuje snadno vytvářet více kopií jednoho objektu pomocí klávesnice. Tyto kopie í se potom nazývají “pole”. A tuto velmi užitečnou vlastnost Vám teď přináší i LayOut. Standardně vytvořte první kopii, zadejte kolik kopií chcete, přidejte písmeno "X" a stiskněte Enter. A už to frčí! Kopírování je zábava...

Rychlejší vektorové vykreslování
Pokud potřebujete vytisknout opravdu velký výkres, je někdy užitečné pohledy na Váš model SketchUpu vykreslit vektorově. Pokud tak učiníte, získáte rovné hladké čáry a snížíte čekací dobu pro všechny, i ty nejsložitější modely. V nejnovější verzi LayOutu je vektorové vykreslování rychlejší, než kdykoliv předtím.

Rychlejší překreslení obrazovky
Pokaždé, když zoomujete, panoramujete nebo přesouváte entity na stránce, musí LayOut znovu překreslit obraz, který vidíte na svém monitoru. V této verzi jsme se rozhodli trochu “namasírovat” zdrojový kód a výsledkem je znatelné zvýšení rychlosti, jakou se to děje. LayOut by měl být pohotovější, zejména pokud se Váš dokument stane složitějším.

Očíslování stránek na panelu Listy
Další malé, ale velmi užitečné vylepšení. Panel Listy v LayOutu nyní zobrazuje čísla stránek, což usnadňuje tisk a export částí dokumentu.

Vylepšené odkazové čáry a šipky
Pro vytvoření nápaditějších, zakřivených nebo obloukových odkazových čar bylo třeba v předchozí verzi nejméně 5 kroků a jednalo se o operaci pro 2 ruce: Klik. Klik. Změnit nástroj. Dvojklik. Klik a tažení současně se stisknutou modifikační klávesou... V LayOutu 2013 se zakřivená odkazová čára nebo šipka vytvoří takto: Klik a tažení. No není to pokrok?

Pomlčky v textech kót
Zeptejte se chlápka s výškou stropu 86 stop, jestli jsou čitelné rozměry důležité. Je to maličkost, ale přidali jsme pomlčky textů kót v LayOutu, aby byly čitelnější. Také jsme vytvořili tenčí, uhlazenější alternativy šipek, které budou vypadat lépe, kdekoli je použijete.

Chytřejší ikonové panely
Dříve bylo běžné, že se ikonové panely všech Vašich skvělých pluginů míchaly na obrazovce s nástroji SketchUpu. Doslechli jsme se, že to uspořádávání Vás dohánělo k šílenství. Takže jsme přepracovali uživatelské rozhraní, aby bylo lepší. Ve verzi 2013 můžete snadno “zapnout “ty ikonové panely, které potřebujete, můžete dokonce přetáhnout nativní ikony SketchUpu mezi ostatní panely nástrojů nebo můžete vytvářet své vlastní ikonové panely. Prostě udělejte si SketchUp takový, jaký chcete.

Export HD videa
Vytvoření vysoce kvalitní animace ze SketchUpu 2013 je snadnější než kdy dříve. Při zachování výchozího nastavení vytvoříte HD video v rozlišení 720p, kódované v některém ze tří nejoblíbenějších moderních formátech: H.264, AVI nebo WebM. Kvalita obrazu je nyní mnohem lepší, přičemž velikost souboru se výrazně zmenšila!

Větší přiblížení - Zoom In
Zvýšili jsme schopnost maximálního zoomu v LayOutu koeficientem deset, z 1000% na 10000%. Na této úrovni zvětšení, by Vaše pohovka měla mít velikost Jupiteru. Nebo tak nějak...

A to ještě nebylo všechno...
  • S vydáním verze 2013 jsme vymysleli pro free verzi SketchUpu nové jméno - SketchUp Make.
  • Pozor: tato verze má nyní v licenčních podmínkách mnohem jednoznačněji napsáno, že není určena pro komerční použití. Verze Make však zůstává i nadále k dispozici zdarma.
  • Aktualizovali jsme NET Framework z verze 2.5 na verzi 4.0. Nebojte se, pokud nemáte NET 4.0 nainstalován na Vašem počítači, náš instalátor zjistí, že chybí a zobrazí okno pro jeho stažení.
  • Byly vylepšeny některé vlastnosti týkající se Ruby kódu.
  • Byly upraveny exporty do některých formátů obsahujících textury (3ds, fbx, obj, xsi a vrml).
  • a mnoho dalších drobných vylepšení...

Novinky v následujících verzích SketchUp:
Co je nového ve SketchUp PRO 2022 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2021 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2020 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2019 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2018 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2017 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2016 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2015 CZ
Co je nového ve SketchUp PRO 2014 CZ

Všechny nové nástroje SketchUpu, včetně výkresového modulu LayOut, můžete vyzkoušet v trial verzi, která se nachází v sekci Ke stažení.
Uživatelská sekce
Školení & podpora
Tipy & Triky
Novinky
Ke stažení
Poptávka
Kontakty
Mapa webu
Ochrana údajů